تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

واحد آموزش

آمار و تحلیل اطلاعات

واحد طرح و برنامه

واحد پژوهش

واحد سرمایه گذاری

تاکسی‌های درون‌شهری به سیستم هوشمند مجهز می‌شوند

 

شهردار کرمان در نشست آموزشی رانندگان تاکسی:


تاکسی‌های درون‌شهری به سیستم هوشمند مجهز می‌شوند

 


به همت معاونت برنامه ریزی و اقتصادی شهرداری و با حضور شهردار کرمان نشست آموزش گردشگری رانندگان تاکسی درون‌شهری کرمان برگزار شد.
شهردار کرمان در این نشست که با حضور معاون برنامه‌ریزی شهردار، مشاور گردشگری شهردار و مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی و هم‌چنین جمع زیادی از رانندگان تاکسی برگزار شد، با اشاره به افق 1404 شهر کرمان گفت: در برنامه‌ریزی برای افق 1404 شهر کرمان، رونق گردشگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
علی بابایی با بیان این‌که همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا شهر کرمان آباد شود، گفت: با توجه به این‌که رانندگان تاکسی نخستین برخورد را با گردشگران دارند، در جذب و افزایش گردشگران شهر و استان کرمان نقش به‌سزایی خواهند داشت.
وی افزود: رانندگان تاکسی هر میزان که به آراستگی خود و خودرویشان بپردازند، به همان میزان در جذب گردشگر تأثیر خواهند داشت.
شهردار کرمان ادامه داد: برای آماده‌سازی شهر کرمان به‌عنوان شهر گردشگری، نیاز بود زیرساخت‌های شهر فراهم شود که پروژه‌های عمرانی مختلف سطح شهر، به همین منظور طراحی و اجرا شد.
بابایی بیان کرد: در این رابطه نیاز به مسایل نرم‌افزاری نیز ضروری به نظر می‌رسد؛ بنابراین، علاوه بر آراستگی رانندگان و خودروهای تاکسی، قرار است به‌زودی تاکسی‌ها به سیستم هوشمند مجهز شوند.
شهردار کرمان از تهیه‌ی لباس فرم برای رانندگان تاکسی به‌ویژه رانندگان خطوط فرودگاه، راه‌آهن و پایانه‌ی مسافربری خبر داد و خطاب به رانندگان تاکسی گفت: چگونگی برخورد شما با مسافران و گردشگرن، از اهمیت زیادی برخوردار است.
بابایی آشنایی رانندگان تاکسی نسبت به اماکن گردشگری شهر و استان کرمان را نیز ضروری دانست و بر افزایش کیفیت خدمت‌رسانی در بخش حمل‌و‌نقل عمومی به‌ویژه تاکسی‌های درون‌شهری تأکید کرد.
وی به برگزاری جلسات ستاد تسهیلات نوروزی در شهرداری کرمان و برنامه‌های 25 گانه‌ی این ستاد اشاره کرد و گفت: یکی از بندهای این برنامه، آموزش رانندگان تاکسی در چگونگی برخورد با مسافران نوروزی و گردشگران است.
شهردار کرمان بازسازی اتوبوس‌ها و نوسازی تاکسی‌های درون‌شهری را نیز ازجمله برنامه‌های شهرداری در حوز‌ی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: از 1000 دستگاه تاکسی فرسوده، تاکنون 350 دستگاه تاکسی نوسازی شده که در تلاش هستیم بقیه‌ی تاکسی‌ها نیز نوسازی شوند.
بابایی بر آموزش فرهنگ شهروندی نیز تأکید کرد و گفت: در همین رابطه قرار است 200 هزار کتاب شهروندی منتشر و به شهروندان کرمانی اهدا شود.
وی درباره‌ی توجه شهرداری کرمان به مشکلات و آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: در این راستا طی یک‌سال گذشته سه خانه‌ی فرهنگ و فرهنگ‌سرا افتتاح شده و به‌زودی دو فرهنگ‌سرای دیگر نیز در سطح شهر کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.
شهردار کرمان بر مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض شهرداری نیز تأکید کرد و گفت: شهرداری بودجه‌ی دولتی ندارد؛ بنابراین، شهر کرمان و پروژه‌های در دست اجرا، باید با مشارکت و همراهی مردم ساخته شود.
لازم به ذکر است در این مراسم علاوه بر اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، دو تن از اساتید دانشگاه درباره‌ی نحوه‌ی برخورد رانندگان تاکسی با گردشگران، به سخنرانی پرداختند.
هم‌چنین به قید قرعه جوایزی از سوی شهردار کرمان، معاونت فرهنگی‌اجتماعی شهرداری و سازمان تاکسی‌رانی به رانندگان تاکسی اهدا شد.

مشاور گردشگری شهردار کرمان نیز در این نشست  از نگاه ارزشمند شهردار کرمان به صنعت مفید و پُرسود گردشگری تشکر کرد و گفت: مهندس بابایی به صنعت گردشگری نگاه ویژه‌ای دارد.

ابوذر نیک‌بخت در حاشیه‌ی برگزاری دوره‌ی آموزشی گردشگری برای رانندگان تاکسی درون‌شهری کرمان، با اشاره به پرداختن صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از اهداف افق 1404 کرمان، افزود: در همین راستا به پیشنهاد اینجانب و به دستور مهندس بابایی شهردار کرمان، دبیرخانه‌ی کارگروه گردشگری و تسهیلات سفر شهرداری کرمان از حدود 40 روز پیش شکل گرفت و اکنون با ایجاد دبیرخانه‌ای مستقل در شهرداری مرکز، آماده دریافت نظرات و پیشنهادات اقشار مختلف مردم در حوزه‌ی گردشگری است.

وی تصریح کرد: در همین زمینه برپایی دوره‌ی آموزشی برای رانندگان تاکسی درون‌شهری، از جمله برنامه‌هایی بود که در کوتاه‌مدت در دستور کار قرار گرفت و امروز شاهد برگزاری این دوره‌ی آموزشی هستیم.

مشاور گردشگری شهردار کرمان اظهار امیدواری کرد با برپایی این دوره‌ی آموزشی و با همت رانندگان تاکسی، نام کرمان و کرمانی هم‌چون گذشته در میهمان‌داری و میهمان‌نوازی، سرلوحه و سرآمدِ همگان باشد.

نیک‌بخت با بیان این‌که در کوتاه‌مدت و با حمایت شهردار کرمان، 25 برنامه برای نوروز در دستور کار قرار گرفت، گفت: تعریف مسیر ویژه‌ی گردشگری نیز برنامه‌ی میان‌مدت کارگروه گردشگری و تسهیلات سفر شهرداری است که پس از ایام نوروز در این رابطه برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

وی هم‌چنین از مشارکت و همراهی مرتضوی، رئیس مرکز علمی و کاربردی جهانگردی و اساتید ارجمند سبحانی و اشرف‌گنجویی، برای برپایی دوره‌ی آموزشی برای رانندگان تاکسی تشکر کرد.

نیک‌بخت ضمن تشکر از هنرمندانی که در این برنامه تلاش کردند تا لحظات خوب و مفرحی برای شرکت‌کنندگان در این دوره‌ی آموزشی رقم بخورد، خاطرنشان کرد: از تلاش برنامه‌ریزان این برنامه ازجمله موسوی، معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک شهردار کرمان، عسکری، مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی، حجت‌الاسلام حسینی، معاون فرهنگی‌اجتماعی شهردار کرمان، حمزه‌پور، مدیر اجتماعی این معاونت و نظری، مدیر روابط‌عمومی سازمان تاکسی‌رانی که طبق روال گذشته و البته با رویکردی متفاوت این برنامه‌ی آموزشی را تدارک دیدند، تشکر می‌کنم.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
چهارشنبه, 02 خرداد 1397 04:26
بعد از ماه مبارک رمضان؛ آیین تجلیل از ایثارگران شهرداری برگزار می‌شود   ستاد...
دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 02:55
شهردار کرمان تأکید کرد: ضرورت وجود نرم‌افزار جامع مدیریت شهری در شهرداری کرمان   ...
شنبه, 15 ارديبهشت 1397 03:53
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کرمان خبر داد: تسهیل در ثبت‌نام...
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 07:07
میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، مهدی موعود (عج) بر عموم شیعیان جهان مبارک...
یکشنبه, 09 ارديبهشت 1397 08:01
شهردار کرمان در نشست ستاد ممیزی املاک و اصناف شهر کرمان تأکید کرد: ضرورت...
پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397 06:19
برگزاری جلسه هم اندیشی با هدف ارتقا در سیستم های خدمت رسانی به شهروندان...
چهارشنبه, 29 فروردين 1397 08:06
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه نیروی انسانی شهرداری: تمام واحدها به سیستم ثبت ساعت...
چهارشنبه, 29 فروردين 1397 08:05
شهردار کرمان در دیدار با رییس شورای حوزه‌های علمیه استان: شهروندان در پیشبرد امور،...
چهارشنبه, 22 فروردين 1397 08:31
برای رفاه حال شهروندان؛ ساعت کار جدید شهرداری کرمان ابلاغ شد     برای...
پنج شنبه, 16 فروردين 1397 05:28
با حکم شهردار کرمان و براساس چارت جدید شهرداری کرمان؛   رضا دادگرپور، به‌عنوان...
پنج شنبه, 09 فروردين 1397 05:32
ولادت امام علی (ع) آغازگر اشاعه عدالت و مردانگی و معرف والاترین الگوی شهامت...
چهارشنبه, 01 فروردين 1397 05:45
 برآمد باد صبح و بوی نوروز به کام دوستان و بخت پیروز  مبارک بادت این...

معرفی زیر مجموعه ها

  سازمان آمار و فناوری اطلاعات
  سازمان قلعه دختر و قلعه اردشیر

 

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی