تماس با ما :32238308_034        email:info@barnameh.kermancity.ir

واحد آموزش

آمار و تحلیل اطلاعات

واحد طرح و برنامه

واحد پژوهش

واحد سرمایه گذاری

نخستین نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی اقدامی ارزشمند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:

نخستین نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی اقدامی ارزشمند

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان، برگزاری نخستین نمایشگاه فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی را اقدامی ارزشمند دانست.

رضا دادگرپور در گفت‌و‌گو با کرمان‌آن‌لاین، با بیان این‌که افزایش جمعیت شهرها در دهه‌های اخیر، کاربرد فن‌آوری‌های نوین در اداره شهر را اجتناب‌ناپذیر کرده است، گفت: در واقع بدون استفاده از فن‌آوری‌های نوین، مدیریت شهری به نحو مطلوب پیش نخواهد رفت.

وی ازجمله مزایای فراگیر شدن فن‌آوری‌های نوین را تعامل بیشتر مردم و مدیران شهری دانست و گفت: بهره‌گیری از این مهم، هم‌چنین به کاربردی شدن قانون و ملزم شدن مدیران و شهروندان به رعایت قانون منجر خواهد شد.

وی ثبت درخواست‌های خدمات شهری در دفاتر دولت الکترونیک را هم گامی مهم در توسعۀ پایدار شهری دانست و تأکید کرد: لازم است در این رابطه فرهنگ‌سازی شود تا شهروندان برای برطرف کردن نیازهای خود، مجبور به مراجعه به ادارات و نهادهای شهری نباشند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان از اجرای فاز نخست فیبر نوری شهری نیز خبر داد.

دادگرپور افزود: با اجرای فاز اول این طرح به طول چهار کیلومتر، هشت زیرمجموعۀ شهرداری کرمان به شبکۀ فیبر نوری متصل خواهد شد.

وی در همین رابطه در تعریف شهر الكترونيكي گفت: شهر الکترونیکی، شهري است كه با بهره‌گيري از ابزار فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات، اداره امور شهروندان شامل خدمات و سرويس‌هاي دولتي و سازمان‌هاي بخش خصوصي، به‌صورت برخط و به‌صورت شبانه‌روزي و در هفت روز هفته و باكيفيت و ضريب ايمني بالا انجام مي‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان افزود: شهر الكترونيكي، ما را از دنياي تك‌بعدي شهرهاي سنتي و امروزي خارج كرده و به دنياي جديدي راهنمايي خواهد كرد كه دستاورد فن‌آوري‌هاي نوين اطلاعات و ارتباطات است.

دادگرپور ادامه داد: در شهر الكترونيكي، بسياري از فعاليت‌هايي كه در شهرهاي عادي انجام مي‌شود، بسيار راحت‌تر قابليت پياده‌سازي و اجرا دارد.

وی هم‌چنین سلامت را به‌عنوان یک نیاز حقیقیِ شهروندان حتی در دنیای مجازی دانست و گفت: فن‌آوری‌ اطلاعات و ارتباطات، نقش مهمی در بهبود سلامت مردم و بالا بردن کیفیت زندگی آن‌ها دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان تأکید کرد: به‌کارگیری اثربخش فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی، نیازمند شناسایی فرصت‌ها و محدودیت‌ها، تدوین برنامه‌ریزی اصولی و مناسب با توجه به فاکتورهای اجتماعی و اقتصادی، همراه با فراهم کردن زیرساخت‌های تکنولوژیکی، ارتباطی و مخابراتی، حقوقی و اجرایی است،

دادگرپور بهره‌گیری از استارت‌آپ‌ها را نیز راه‌کاری برای رفع مشکلات شهری دانست و گفت: هم‌چنین تلاش در جهت کارآفرینی در حوزۀ شهری برای قشر تحصیل‌کرده و گرفتن بازخوردهای آن، از مهم‌ترین مسایلی است که باید به آن بپردازیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان با تأکید بر سرعت‌بخشیدن به حرکت به سوی شهر الکترونیک و هوشمند، اظهار امیدواری کرد نمایشگاه ملی فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی نیز که امسال به همت شهرداری کرمان برگزار می‌شود، در سال‌های آتی نیز با کیفیت بیشتری برگزار شود تا روابط‌عمومی شهرداری‌ها و ادارات مختلف، در فضای این نمایشگاه، از تجربیات یک‌دیگر بهره ببرند.

دادگرپور افزود: قطعاً استفاده از فن‌آوری‌های نوین در روابط‌عمومی‌ها، به ارتباط مؤثرتر و دوسویه با شهروندان منجر خواهد شد.

وی ارتباط بیشتر با شهروندان و اعتمادسازی مردم نسبت به شهرداری را ضروری دانست و گفت: راه‌کار ارتباط بیشتر با شهروندان و جلب اعتماد شهروندان برای مشارکت بیشتر با شهرداری، با استفاده از فن‌آوری‌های نوین امکان‌پذیر است.

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
شنبه, 29 تیر 1398 08:22
تعیین تکلیف پروژه های سرمایه گذاری در سال جاری بازنشستگان در اولویت کاری معاونت...
سه شنبه, 25 تیر 1398 05:48
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار:  توجه جدی به هدفمند کردن آموزش های...
سه شنبه, 18 تیر 1398 03:21
  ‍ در دیدار شهردار کرمان با فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان مطرح شد:...
پنج شنبه, 16 خرداد 1398 06:34
عید فطر و جشن طاعت بر ره یافتگان ضیافت الهی مبارک  
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 07:12
تاکید شهردار بر واقعی کردن بودجه متمرکز شدن خزانه شهرداری     معاون برنامه‌ریزی...
پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 03:05
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان: رونمایی از برنامه عملیاتی بلند...
پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 03:03
آغاز بهره برداری از فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان     فاز...
شنبه, 31 فروردين 1398 11:04
میلاد دوازدهمین گل بوستان امامت و ولایت ، امام عصر (عج) مبارک باد  ...
پنج شنبه, 08 فروردين 1398 07:12
تقدیر از تلاش مضاعف مدیران و پرسنل شهرداری در اسفندماه سال 97 تاکید رییس...
پنج شنبه, 08 فروردين 1398 07:10
شهردار کرمان: رونق و افزایش تولیدات واحدهای تولیدی شهرداری، اولویت کاری این واحدها باشد...
سه شنبه, 28 اسفند 1397 04:02
  یا مقلب القلوب و الابصار             یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و...
شنبه, 25 اسفند 1397 06:51
"رضا دادگر پور" سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان شد   طی حکمی...

معرفی زیر مجموعه ها

  سازمان آمار و فناوری اطلاعات
  سازمان قلعه دختر و قلعه اردشیر

 

معرفی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی